Elemental Tri Series

with Brak komentarzy

Jesteśmy już po zawodach Elemental Tri Series w Olsztynie. Przyjechała dwudziestka dzieci, podopieczni świetlicy środowiskowej z przy Towarowej i Fundacji „Akademia Przyszłości”. Wystartowała szesnastka, na dystansie 200 m, 500 m i 1000 m. Dla wielu z nich, były to pierwsze zawody w życiu. Na początku widać było spory stres na ich twarzach, ale potem była już tylko wielka radość ze startu, niezależnie od zajętego miejsca. Każdy bowiem pobiegł na maksa i przezwyciężył swoje słabości. Jedna z dziewczynek, Paulina, zajęła drugie miejsce w swojej kategorii, więc oprócz medalu wróciła również z dyplomem. Mamy nadzieję, ze zachęci ją to do dalszego trenowania. Dzieci nie tylko startowały, ale także kibicowały, naszym fundacyjnym triatlonistom, którzy w wodzie o temp ok 10 st mierzyli się z dystansem olimpijskim i sprintem.

W zawodach biegowych nie mógł wziąć udziału 18 letni Adam (ze względu na wiek), ale co się odwlecze… w najbliższą niedzielę ma zamiar wystartować w biegu na 10 km (ekoStart), to już naprawdę poważne wyzwanie. Trzymamy zatem kciuki już teraz :).

Przy okazji zawodów, nasze osobiste dzieci zbierały pieniądze na „sportowe wakacje”, finansowane przez naszą Fundację. Łącznie uzbierały 980 zł. Zbiórka wakacyjna trwa cały czas :).

Nie tylko w Olsztynie miały miejsce sportowe zmagania. W tym samym czasie w Warszawie wychowanek Domu Dziecka nr 9, Adrian wziął udział w teście coopera w biegu na 2990 m, osiągając super wynik 4,06 min na kilometr. Adrian zapalił się do sportu po zeszłorocznym letnim wyjeździe sportowym, który doszedł do skutku dzięki wsparciu finansowemu naszej Fundacji.