O nas


Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą przyjaciół, których połączyła pasja do sportu. Nikt z nas nie jest zawodowcem, sport jednak od zawsze pełnił w życiu naszym i naszych rodzin bardzo ważną rolę. Przez lata mogliśmy obserwować jak stała aktywność fizyczna pozytywnie wpływa, nie tylko na rozwój fizyczny, ale również na kształtowanie charakterów naszych dzieci. Mamy ich łącznie 35.

Uprawianie sportu jest doskonałą metaforą życia, wymaga wybrania od początku celu i zaplanowania drogi do jego osiągnięcia. Co dziennie musimy zmagać się z przełamywaniem własnych słabości, ograniczeń, lenistwa, niechęci, każde poranne wstanie na trening to już mały – wielki sukces. Ponadto podejmowanie stałej aktywności fizycznej, niezależnie od dyscypliny sportowej, uczy, że każda porażka ma swoje przyczyny i jest elementem drogi do samodoskonalenia, a także, że sama droga jest często ważniejsza od celu. Rzadko bowiem zdarza się, że jesteśmy pierwsi, często okazuje się, że już bycie dziesiątym to duży sukces.

Największą zmianę na świecie można spowodować poprzez naukę – a najszybciej uczą się dzieci. Niestety nie wszystkie dzieci mają to szczęście, żeby bez ograniczeń realizować swoje pasje.

Dlatego też w 2015 r. postanowiliśmy założyć Fundację o przewrotnej nazwie “Non Iron – bo nie każdy jest z żelaza”, której podstawowym celem jest wspieranie idei wychowania przez sport.


Jaki jest nasz cel?

Naszym celem jest urzeczywistnienie idei wychowania przez sport. Pragniemy wspierać wszystkich tych, którzy mają pomysł, chęci i pasję do prowadzenia zajęć sportowych z dziećmi z trudnych środowisk, które tkwią w dziedzicznych schematach, biedy, przemocy, dysfunkcyjności.

Wierzymy, że sport pomoże im przezwyciężyć ich ograniczenia, wzmocni wiarę w siebie, pokaże, że zawsze warto walczyć. Uprawianie sportu wymaga już od początku wyznaczenia sobie celu, zaplanowania drogi do jego osiągnięcia, a następnie realizacji założonych planów.

Uprawiając sport rzadko jesteśmy pierwsi, dlatego największa wygrana to przezwyciężenie samego siebie, nauczenie się znoszenia porażek. Sport wzmacnia charakter, daje poczucie siły i sprawczości, co jest niezwykle ważne dla dzieci, które tej siły nie wynoszą z domu.

N O N I R O N