Sportowe wakacje


WAKACJE. od trzech lat finansujemy i organizujemy sportowe wyjazdy dla dzieci z biednych i grożących wykluczeniem środowisk, które regularnie biora udział w naszych projektach. Do tej pory udało nam się:

2015, 2016 r. Fundacja sfinansowała wyjazd na zorganizowany specjalnie dla nich obóz sportowy dla dzieci z Domu Dziecka nr 9 przy ul Korotyńskiego.
W czasie drugiego wyjazdu jeden z podopiecznych, tak bardzo zapalił się do treningów triathlonowych, że obecnie regularnie uczestniczy w zajęciach biegowych oraz pływackich, które również finansujemy.

2017 r. sfinansowaliśmy obozy i półkolonie sportowe

Wyjazd sportowy dla 20 dzieci ze świetlicy środowiskowej w Pożarkach i Nowej Wsi Kętrzyńskiej; dzieci wzięły udział w obozie organizowanym przez firmę Let’s go. Dla większości z nich był to pierwszy obóz z prawdziwego zdarzenia i wyjazd na wakacje,

Półkolonie w Olsztynie dla ok. 40 dzieci ze świetlicy środowiskowej działającej na osiedlu socjalnym przy ul. Towarowej, zorganizowane przy udziale klubu badmintonowego Rakiety Olsztyn. Półkolonie trwały 3 tygodnie, dzieci miały zajęcia sportowe na miejscu a także jeździły na zajęcia na salę sportową i Orlik, do parku linowego, nad jezioro. Projekt został zrealizowany we współpracy z Fundacją dla dzieci i Młodzieży Kółko Graniaste oraz miastem Olsztyn.

ZIMA 2018 r.

półkolonie dla dzieci ze świetlicy na osiedlu socjalnym przy ul. Towarowej oraz dzieci mieszkających na osiedlu komunalnym przy ul. Lubelskiej w Olsztynie. Zajęcia prowadzone były przez trenerów badmintona. Miały one jednak charakter ogólnorozwojowy. 

półkolonie dla dzieci z gminy Jeziorany, prowadzone przez Olsztyński Klub Krate Kyokushin. 

tygodniowe półkolonie dla dzieci ze świetlicy w Zgierzu o charakterze ogólnosportowym. 

LATO 2018 r.

obóz sportowy dla dzieci z Ozorkowa w "Sosnowym Lesie". Wzięło udział 24 dzieci. 

półkolonie dla dzieci ze Zgierza. Wzięło w nich udział ok. 30 młodych ludzi. Trenerzy prowadzili zajęcia z wielu dyscyplin  sportowych.

półkolonie dla dzieci ze świetlicy na osiedlu socjalnym przy ul. Towarowej w Olsztynie. Na miejsce do dzieci i młodzieży przyjeżdżali profesjonalni trenerzy, którzy prowadzili szereg zajęć i zabaw sportowych. Wzięło w nich udział ok. 30 dzieci.

N O N I R O N