Relacja z 40. PZU Maratonu Warszawskiego

03.10.18


Za nami trzy dni pełne emocji, wzruszeń i łez szczęścia. Mimo, że maraton odbył się w niedzielę, emocje wciąż nie opadły!

28 i 29 września przez expo naszej fundacji przewinęły się setki ludzi i dziesiątki wolontariuszy. Jesteśmy wdzięczni za każdą osobę, która zechciała z nami porozmawiać i posłuchać o działalności, którą prowadzimy. Udało nam się sprzedać koszulki, bidony i wiele gadżetów, a całość zebranej kwoty dokładamy do wsparcia naszego nowego projektu „Biegnij po Marzenia”.

A skoro już o projekcie mowa, dzieciaki z Ozorkowa, które będą uczestniczyć w zajęciach biegowych, przyjechały specjalnie do Warszawy, żeby pobiec w Mini Maratonie Niepodległości i T-Mobile Biegu na Piątkę. Dla wielu z nich był to pierwszy tak poważny bieg w życiu. Każdemu z nich udało się ukończyć wyzwanie! Wiedzieliśmy masę uśmiechów i łez radości. Właśnie dla takich chwil chcemy dalej rozwijać fundację Non Iron i być częścią kształtowania tych młodych ludzi.

W niedzielę 30. września odbył się 40. PZU Maraton Warszawski. Po raz kolejny połączyliśmy siły z organizacją #BiegamDobrze, a dla nas pobiegło 17. maratończyków! Każdy z nich zorganizował zbiórkę w internecie i wszystkie zebrane pieniądze zostaną wykorzystane w projekcie „Biegnij po Marzenia”, które poprowadzi ultramaratonka Agata Matejczuk. Na  5. i 32. kilometrze stworzyliśmy Strefę Kibica, w której wraz z dziećmi z Ozorkowa i zespołem bębnów dopingowaliśmy biegaczy na trasie.

Gorąco zachęcamy wszystkich do zapisywania się na Półmaraton Warszawski i wsparcia Fundacji Non Iron w #Biegam Dobrze! Do zobaczenia na kolejnej sportowej imprezie!

N O N I R O N