SPORTOWE WAKACJE, już czterokrotnie zorganizowaliśmy przed wakacjami dużą zbiórkę funduszy na letnie zajęcia sportowe dla naszych podopiecznych.

a) W 2015, 2016 r. Fundacja sfinansowała wyjazd na zorganizowany specjalnie dla nich obóz sportowy dla dzieci z Domu Dziecka nr 9 przy ul Korotyńskiego.
W czasie drugiego wyjazdu jeden z podopiecznych, tak bardzo zapalił się do treningów triathlonowych, że obecnie regularnie uczestniczy w zajęciach biegowych oraz pływackich, które również finansujemy.

b) w 2017 sfinansowaliśmy r. obozy i półkolonie sportowe

  • Wyjazd sportowy dla 20 dzieci ze świetlicy środowiskowej w Pożarkach i Nowej Wsi Kętrzyńskiej; dzieci wzięły udział w obozie organizowanym przez firmę Let’s go. Dla większości z nich był to pierwszy obóz z prawdziwego zdarzenia i wyjazd na wakacje,
  • Półkolonie w Olsztynie dla ok. 40 dzieci ze świetlicy środowiskowej działającej na osiedlu socjalnym przy ul. Towarowej, zorganizowane przy udziale klubu badmintonowego Rakiety Olsztyn. Półkolonie trwały 3 tygodnie, dzieci miały zajęcia sportowe na miejscu a także jeździły na zajęcia na salę sportową i Orlik, do parku linowego, nad jezioro. Projekt został zrealizowany we współpracy z Fundacją dla dzieci i Młodzieży Kółko Graniaste oraz miastem Olsztyn, nasz wkład wyniósł 18,5 tys. zł.

c) w 2018 r. sfinansowaliśmy obozy i półkolonie sportowe dla dzieci:

ZIMĄ:

  • półkolonie dla dzieci ze świetlicy środowiskowej przy ul. Towarowej oraz Lubelskiej. Zajęcia prowadzone były przez trenerów badmintona. Miały one jednak charakter ogólnorozwojowy,
  • półkolonie dla dzieci z Jezioran, prowadzone przez Olsztyński Klub Kyokushin
  • półkolonie dla dzieci ze świetlicy w Zgierzu o charakterze ogólnosportowym,

LATEM

  • obóz sportowy dla dzieci z Ozorkowa w „Sosnowym Lesie”. Wzięło udział 24 dzieci. Nie tylko uczestników przedwakacyjnych treningów, ale i innych dzieci z trudnych środowisk. Oprócz treningów bokserskich, ogólnosportowych, było sporo zajęć integracyjnych, edukacyjnych i artystycznych.
  • półkolonie dla dzieci ze Zgierza. Wzięło w nich udział ok 30 młodych ludzi. Trenerzy prowadzili zajęcia z wielu dyscyplin sportowych, było sporo pozytywnej rywalizacji ale także i dobrej zabawy.
  • półkolonie dla dzieci ze świetlicy środowiskowej przy ul. Towarowej w Olsztynie. Na miejsce do młodzieży przyjeżdzali profesjonalni trenerzy, którzy prowadzili szereg zajęć i zabaw sportowych. Wzięło w nich udział ok 30 dzieci.